بیوگرافی لس براون

لسلی کلوین(Les Brown) مشهور به لس براون سیاستمدار سابق، مجری تلویزیون و دی‌جی رادیو است که او را به عنوان یکی از ۵ سخنران انگیزشی برتر جهان می‌شناسند که جملات لس براون بسیار انگیزاننده بوده و بارها مورد تقدیر جهانیان قرار گرفته است. لس براون همانند شخصیت های بسیار موفقی از جمله آنتونی رابینز،تی هارو اکر و بسیاری دیگر، در طی چهار دهه گذشته، با سخنرانی‌هایش که تقریباً تمام جنبه‌های زندگی را پوشش می‌دهد، زندگی افراد بسیاری افراد موفق جهان را دگرگون کرده است.

کتاب های لس براون (رویاهایت را زندگی کن)

لس براون به عنوان یکی از اعضای «مجریان اوهایو هاوس» شناخته شد و بعدها برنامۀ خودش را با نام «لس براون شو» راه انداخت که در آن به مردم یاد می‌داد به دنبال رویاهایشان باشند و عبارت «شدنیه، ممکنه» را با خود تکرار کنند. لس براون می‌گفت که افراد باید به دنبال راه‌حل باشند و بر مشکل تمرکز نکنند. لس براون در مصاحبه‌ای اظهار داشت که تلویزیون برای او یک ابزار است تا از طریق آن به توده عظیم مردم قدرت‌بخشی کند. لس براون شجاعت این را داشت که علی‌رغم اینکه پس از دبیرستان به تحصیلات خود ادامه نداده بود، یک کمپانی به نام «شرکت نامحدود لس براون» تاسیس کند و یکی از کتاب های لس براون که کتاب پرفروش اوست، «رویاهایت را زندگی کن» نام دارد. لس براون live your dreams را نوشت تا الهام بخش بسیاری از کسانی باشد که دست از رویاهایشان کشیده بودند.

لس براون برترین سخنران انگیزشی

لس براون در طی دوران شغلی خویش، با برخی از درخشان‌ترین ذهن‌های دنیای تجارت مصاحبه کرده و ارتباط نزدیکی با آن‌ها داشته است. لس براون تحسین بسیاری را برانگیخته است و اکنون او را با لقب « انگیزه‌دهنده » می‌شناسند. در ادامه این مقاله جذاب میتوانید متن چند سخنرانی فوق انگیزشی لس براون را بخوانید و یک بار دیگر برای داشتن زندگی رویایی خودتان به پا خیزید.

کودکی و سال‌های اولیه زندگی لس براون

لسلی کلوین براون به همراه برادر دو قلویش وزلی، در هفدهم سپتامبر ۱۹۴۵ در لیبرتی سیتی میامی به دنیا آمد. مادر آن‌ها سه هفته بعد، نوزادان خویش را در لیست فرزندخواندگی قرار داد. وقتی که شش هفته داشتند، یک زن مجرد ۳۸ ساله مهربان که در یک کافی‌شاپ کار می‌کرد و ممی براون نام داشت، آن‌ها را به فرزندخواندگی قبول کرد.

آیا لس براون به راستی کند ذهن بود ؟

لس براون به همراه برادر و خواهران خود به مدرسۀ عمومی رفت، کلاس پنجم بود که معلمان او را به لحاظ ذهنی ضعیف‌تر و نامتناسب با سایر دانش‌آموزان تشخیص دادند. بدین ترتیب او توجه کمتری دریافت می‌نمود. او نظر معلم‌ها را باور کرد و خود را یک دانش‌آموز کندذهن پنداشت، اما مادرش این طور فکر نمی‌کرد. مادر لس براون و یکی از معلم‌های دبیرستان متوجه پتانسیل او شدند و تصمیم گرفتند که او را راهنمایی کنند تا انگیزه‌ها و اهدافی برای زندگی‌اش شکل دهد. در طی دوران دبیرستان، او هرگز از یادگیری دست برنداشت.

همه چیز درباره شغل لس براون

اولین شغل لس براون نظافتچی بود، اما این شغل او را قانع نکرد. به همین دلیل به مجری‌گری رادیو روی آورد. با پشتکارش توانست به دنیای دی‌جی‌های رادیویی وارد شده و در یک ایستگاه رادیویی محلی مشغول به کار گردد. افراد موفق همیشه به جذب شغل دلخواه خود فکر میکنند، لس براون دریافت که می‌تواند به عنوان دی‌جی رادیویی فعالیت نماید و در این زمینه مهارت دارد. در محل کارش، هنگامی که دی‌جی اصلی رادیو از حال رفته بود، لس براون کنترل پخش را به دست گرفت. مالک ایستگاه از سر ناچاری به او اجازه داد این وظیفه را بر عهده بگیرد. این واقعه باعث شد تا این وظیفه به صورت دائمی به لس براون محول شود.

اخراج لس براون از ایستگاه رادیویی و آغاز فصل جدید زندگی وی

لس براون بعد از سال‌ها کار کردن در رادیو، به اوهایو رفت تا دریابد که چگوونه شغل مورد علاقه خود را پیدا کند. وی توانست در آن‌جا به سمت مدیریت ایستگاه دست یابد. این قضیه به مسئولیت‌های لس براون افزود و به لحاظ اجتماعی آگاه‌ترش کرد. بنابراین، در این حوزه فعال شد. او در زمینه آگاهی‌بخشی سیاسی فعالیت کرد و گرفتار جنجال‌های مختلفی شد که در نهایت به اخراج او از ایستگاه رادیویی انجامید.

فعالیت سیاسی و آغاز سخنرانی فوق انگیزشی لس براون

هنگامی که در ایستگاه رادیویی کار می‌کرد، با مایک ویلیامز ملاقات نمود، او مسئول اخبار بود و لس براون را تشویق کرد تا در بیست و نهمین شورای اوهایو کاندید شود. لس براون سه دوره صندلی خود را در شورا حفظ کرد. در سومین دوره به عنوان رئیس « کمیته منابع انسانی » نیز انتخاب شد. با این وجود در همان دوران بود که مادرش بیمار شد و مجبور شد از سمت خود کناره‌گیری کند تا از مادر بیمارش نگهداری نماید. با این وجود، او به آگاهی‌بخشی ادامه داد و یک برنامۀ آموزشی راه‌اندازی کرد. پس از مدتی سخنران انگیزشی شد.

رویاهایت را زندگی کن در صدر پرفروش ترین کتاب های لس براون

او همچنین کتابی با عنوان « رویاهایت را زندگی کن » نوشت که در عرض چند هفته در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار گرفت. کتاب لس براون افراد را تشویق می‌کند که به انتخاب هدف در زندگی خود دست بزنند و اهداف خود را دنبال نمایند. لس براون در اواسط دهه ۸۰ به دیترویت بازگشت و با یک وکیل، دفتری را اجاره کرد. او حقیقتاً دود چراغ خورد و بطور مستمر کار کرد و شب‌ها بر روی زمین سخت دفترش خوابید تا در نهایت طعم موفقیت در زندگی را چشید.

لس براون انگیزشی ترین سخنران در همه جنبه های زندگی

لس براون در سال ۱۹۹۰، هنگامی که یک مجموعه سخنرانی‌ انگیزشی برای پخش تلویزیونی ضبط کرد، مخاطبان بیشتری به دست آورد. مخاطب مجموعه سخنرانی فوق انگیزشی لس براون فقط فارغ‌التحصیلان و روسای شرکت‌ها نبودند، بلکه او برای زندانیان و کودکان دارای شرایط خاص نیز سخنرانی می‌کرد. در مصاحبه‌ای با آپسکیل اظهار داشت که سخنرانی‌های او راهکاریست برای بازگرداندن حمایتی که از خانواده و دوستانش دریافت کرد.

رولوندا جایگزین برنامه تلویزیونی لس براون شو  می شود

لس براون در سال ۱۹۹۳، برنامه تلویزیونی خود را با نام « لس براون شو » راه اندازی کرد تا بدین وسیله به مشکلات رایج مردم بپردازد. با این وجود، اعتقاداتات سرسختانه او باعث ایجاد جنجال شد و در نهایت برنامه او با برنامه دیگری به نام «رولوندا» جایگزین شد. بعد از اینکه برنامه‌اش کنسل شد، برای مدتی کوتاهی در ایستگاه رادیویی «WRKS» در نیویورک کار کرد. سپس شغلش را ترک کرد تا به طور خاص بر سخنرانی‌های انگیزشی متمرکز شود.

 

سرانجام سخنرانی فوق انگیزشی لس براون به ثمر نشست

لس براون با جان س.مکسول و تیمش همکاری نزدیکی داشت. آن‌ها اطلاعات زیادی در مورد رهبرهای جهان و سخنرانان حرفه‌ای جمع‌آوری نمودند که در برنامه‌ای با عنوان «خوب، بد، زشت» ارائه شد. در سال ۱۹۹۸، دانه‌هایی که او به عنوان سخنران کاشت، شروع به شکفتن کردند. کمپانی به خاطر حضور او در تلویزیون، برنامه‌های انگیزشی و آموزش‌ سخنرانان، سالانه بیش از ۴ میلیون دلار درآمد کسب می‌کرد.

بسیاری از ما رویای خویش را زندگی نمی‌کنیم، زیرا ترس‌های خود را زندگی می‌کنیم.     – لس براون

آثار برجسته لس براون

لس‌ براون در دانمارک، کانادا و دوبی سخنرانی انگیزشی انجام داده است. او به سراسر جهان سفر کرده است و الهام‌بخش افراد زیادی شده تا بر موانع موجود در زندگی خود فائق آیند.  در سال ۱۹۹۶ دومین کتابش را با عنوان « تا برنده نشوید ادامه دارد: چگونه علی‌رغم وجود تمام موانع، به فردی تبدیل شوید که همیشه می‌خواستید ». این کتاب شامل افکار او در مورد مسائل مختلفی، از ازدواج گرفته تا رسانه‌های جمعی است و از سوی مجلۀ «پابلیشر ویکلی» با عنوان «کاریزمای حقیقی بر روی صفحات» مورد اشاره قرار گرفته است. مجموعۀ صوتی او با عنوان « آیندۀ خود را انتخاب کن » تا به امروز به عنوان بهترین برنامه صوتی شناخته می‌شود و در سراسر جهان فروش داشته است.

جوایز و دستاوردهای لس براون

  • لس براون اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود بسیاری از جایزه‌های محلی و ملی آمریکا را دریافت کرد. او برای بیشتر از ۵۰۰ کمپانی سخنرانی ارائه کرده است.
  • لس براون در سال ۱۹۸۹ اولین جایزه‌ خود را از « موسسه سخنرانان ملی » دریافت کرد. او برنده جایزه CPAE یا جایزه ویژه شورا برای بهترین عملکرد شد. او اولین شخص آفریقایی-آمریکایی بود که این جایزه را دریافت کرد.
  • لس براون همچنین به خاطر رهبری و سخنرانی‌های تاثیرگذارش، جایزه « گولدن گیول » را نیز از «موسسه سخنرانان ملی » دریافت نمود.
  • لس براون در سال ۱۹۹۱ از سوی « بنیاد بین‌المللی توست مسترز » به عناون یکی از «پنج سخنران برتر» تمام دوران‌ها انتخاب شد.

همه چیز درباره ازدواج لس براون

لس براون در سال ۱۹۹۵ با خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی، یعنی گلادیس ماریا نایت ازدواج کرد. گلادیس را با لقب «امپراطور موسیقی سول» نیز می‌شناسند. با این وجود، ازدواج آن‌ها چند سال بیشتر دوام نیاورد و در سال ۱۹۹۷ از یکدگیر جدا شدند. او نُه فرزند دارد. بزرگ‌ترین فرزند او کالوین می‌باشد، باقی آن‌ها نیز به ترتیب سن از بزرگ به کوچک پاتریک، آینا، اونا، تاد، تالیا، سومایا، سرنا و در نهایت جان لسلی براون نام‌ دارند.

محصولات مرتبط با لس براون

دیدگاهتان را بنویسید