بیوگرافی جک کنفیلد

جک کنفیلد در ۱۹ آگوست سال ۱۹۴۴ در تگزاس آمریکا به دنیا آمد و بعدها به یک نویسنده، سخنران و مشاور مشهور و محبوب تبدیل شد. زندگی نوجوانی جک کنفیلد در یک خانواده مذهبی مسیحی گذشت و پس از ورود به دانشگاه، تحصیلات خود را در رشته تاریخ چین ادامه داد. در سال ۱۹۶۶ از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد.

پس از آن، وارد دانشگاه ماساچوست شد و در سال ۱۹۷۳ مدرک کارشناسی ارشد رشته آموزش را از این دانشگاه کسب کرد. در سال ۱۹۸۱، مدرک افتخاری PHD را از دانشگاه سانتا مونیکا کسب کرد.

ازدواج اول جک کنفیلد در سال ۱۹۷۸ با جورجیا لی نوبل شکل گرفت اما پس از مدتی، از او جدا شد و در سال ۱۹۹۹ ازدواج دومش با اینگا مری شکل گرفت. اوران کنفیلد حاصل این ازدواج بود که بعدها به شکایت از بی توجهی پدر، سرگذشتی از زندگی خود در قالب یک کتاب منتشر کرد.

آغاز موفقیت جک کنفیلد

زندگی حرفه‌ای جک کنفیلد از زمانی شروع شد که همکاری وی با مارک ویکتور هانسن شکل گرفت. جک کنفیلد با کمک همکار خود در سال ۱۹۹۰ تصمیم گرفتند تا کتابی خودآموز حاوی ایده‌های جالب برای افزایش بهره‌وری شخصی بنویسند. آنها با همکاری هم طی سه سال توانستند ۶۸ داستان آموزنده از افراد معمولی که به موفقیت‌های قابل قبولی رسیده بودند، جمع آوری کنند.

داستان‌های جمع آوری شده از سوی جک کنفیلد و همکارش اغلب مربوط به مخاطبان سخنرانی‌ها و برنامه‌های کنفیلد بودند؛ به طوری که برای گرد آوری آنها زحمت زیادی کشیدند و سه سال زمان صرف کردند.

این داستان‌ها توسط جک کنفیلد و مارک ویکتور هانسن در سال ۱۹۹۳ در قالب یک کتاب با عنوان «سوپ مرغ برای روح» عرضه شد.این کتاب به شدت از طرف مردم استقبال شد و فروش قابل توجهی پیدا کرد. به گزارش USA Today، کتاب «سوپ مرغ برای روح» جزو سه کتاب پرفروش ایالات متحده در بازه زمانی ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ بود.

امروزه کتاب «سوپ جوجه برای روح» به عنوان عنصر اصلی شهرت جک کنفیلد، فروش بسیار بالایی دارد؛ به طوری که تا کنون حدود ۱۱۲ میلیون نسخه از آن به ۴۷ زبان رسمی جهان ترجمه و چاپ شده است. موفقیت بسیار بالای این کتاب آنقدر شگفت انگیز است که جک کنفیلد را به یکی از موفق‌ترین افراد جهان تبدیل نمود و او را صاحب یک جامعه بزرگ از دانش آموزان موفقیت و مخاطبان سخنرانی‌های انگیزشی کرد.

رکورد فروش کتاب‌های نوشته شده به دست جک کنفیلد، در کتاب گینس ثبت شده‌اند؛ چرا که او تنها کسی است که ۷ کتابش به طور همزمان در لیست برترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته است. کتاب‌هایی که جک کنفیلد نوشته است عبارتند از:

سوپ مرغ برای روح
اصول موفقیت
عامل علاء الدین
قدرت تمرکز
شاه کلید زندگی با قانون جذب
حداکثر اعتماد به نفس

شایان ذکر است کتاب‌های عنوان شده، به تنهایی توسط جک کنفیلد نوشته نشده‌اند و او با همکاری افراد چون مارک ویکتور هانسن و جنت سویتزر این کتاب‌ها را گرد آوری کرده است.

جالب است بدانید!

در بیوگرافی جک کنفیلد، جایزه‌هایی چشم نوازی می‌کنند. او در سال ۱۹۹۵، جایزه کتاب پرفروش سال آمریکا را کسب کرد. همچنین جایزه جهانی مهارت داستان گویی سال ۱۹۹۶ و جایزه فرشته اپرا را در سال ۱۹۹۹ از آن خود کرده است.

کنفیلد علاوه بر سخنرانی، نویسندگی و تدریس، به ورزش، پیاده روی، تنیس و تفریح علاقه زیادی دارد و این فعالیت‌ها را در برنامه خود قرار می‌دهد. بینش و نگرش مثبت در تمام زندگینامه جک کنفیلد موج می‌زد و نشانی از امید و علاقه بسیار زیاد وی نسبت به زندگی دارد.

زندگی حرفه‌ای جک  آنقدر رشد کرده که مجله تایم، از او با عنوان فرد پشت پرده امپراطوری چاپ و نشر این دهه یاد کرده است. امروزه شرکت‌های بزرگ جهان نظیر: مایکروسافت، زیمنس، سونی، هوندا، فدرال اکسپرس، دومینوز پیتزا و… از نظرات، مشاوره‌ها و تدریس‌های وی بهره می‌برند. فعالیت جک کنفیلد در سطح بین المللی نیز پر رنگ است و شرکت‌های بزرگ زیادی از سرتاسر جهان با او در ارتباط هستند و از دانش وی استفاده می‌کنند.

محصولات مرتبط با جک کنفیلد

۰

دیدگاهتان را بنویسید